Różnice między incepcją a rzeczywistością

Różnice między Incepcją a rzeczywistościa

Okładka filmu Incepcja

Film Chrisa Noalana jest filmem który każda osoba interesująca się snami powinna zobaczyć! Więc jeśli jeszcze nie widziałeś incepcji to serdecznie zachęcam cie do obejrzenia owego filmu. Jest on naprawdę szczytem geniuszu! Film zabiera widzów w podróż dookoła ziemskiego globu oraz w głąb intymnego i nieskończonego świata snów. Film zawiera wiele faktów, ale i mitów o świadomych snach.

 

Incepcja mit 1 – Jeśli zginiesz w śnie, obudzisz się.

Różnice między Incepcją a rzeczywistościaW filmie dowiadujemy się, że każda osoba znajdująca się w śnie jeśli zginie to natychmiastowo wybudza się ze snu. Nie jest to jednak do końca prawdą. Miałem już wiele snów w których doświadczyłem psychicznej śmierci w wiele sposobów… wypadając z samolotu, dostając kulą i wiele innych…

Nie zawsze się jednak wybudzałem, czasem tak czasem nie. Dlaczego? W snach śmierć to nie koniec, zazwyczaj prowadzi cie ona do czegoś nowego. Jeśli będziesz miał sen i będziesz chciał się z niego wybudzić to pamiętaj! Nie chodź w kółko próbując się zabić tylko zacznij krzyczeć głośno „Obudź się!” podczas myślenia o swoim ciele w łóżku.

Incepcja mit 2 – Możesz łączyć swój świat snu z innymi osobami śniącymi

Różnice między incepcją a rzeczywistościąW filmie złodzieje snów wkradali się do snu ofiary. Połączenie swojego snu z czyimś jak się domyślasz nie jest możliwe, bynajmniej nie zostało potwierdzone żadnymi badaniami, chociaż są ludzie którzy twierdzą iż mogą wejść do czyjegoś snu.

Jeśli założylibyśmy, że to istnieje to nie zapominajmy, że sny odbywają się dzięki naszemu mózgu, to w nim właśnie kreowany jest świat snów. Jeśli chcielibyśmy wejść do czyjegoś świata snów to teoretycznie rzecz ujmując musielibyśmy dostać się do wnętrza jego mózgu… Takie coś jest możliwe jedynie za pomocą telepatii. Możliwe, że kiedyś technologia pójdzie na tyle daleko, że będziemy mogli wspólnie śnić, lecz póki co jest to nie realne.

Incepcja mit 3 – bączek będzie się kręcić cały czas w śnie

Niestety, ale nie, tzn: nie zawsze. Próbowałem tego parę razy we śnie i czasem faktycznie nie przestawał się kręcić i kręcił się i kręcił, ale niestety czasem bywało u mnie tak, że bączek podlatywał w powietrze z niewiadomych powodów, znikał bądź po prostu przestawał się kręcić. Jaki z tego morał? Nie warto puszczać bąka w śnie 😀

Różnice między incepcją a rzeczywistością

Incepcja mit 4 –  W snach istnieje coś takiego jak limbo

Film Incepcja był otoczony przez koncepcję limbo. Limbo był to poziom w którym śniło się nie będąc tego świadomym. W filmie Cobb spędził aż 70 lat przebywając w limbo. Nie istnieje takie coś! Nie można pozostać w śnie i nie mieć możliwości z niego powrotu, jest to sceptycznie nie możliwe!

Incepcja mit 5 – Gdy się budzimy to cały świat wokół nas się wali

W filmie gdy ktoś się wybudzał to wszystkie budynki otaczające go zaczynały się walić, ziemia zaczynała się trząść, spadały obrazy, wybijały się okna. Jeśli chodzi o rzeczywistość to nic takiego nie występuje; W rzeczywistości  w śnie najpierw tracimy ostrość, kolory stają się mniej nasycone, a potem pojawia się czerń i koniec, wybudzamy się.

Różnice między incepcją a rzeczywistością

 

 

 

Comments

 1. By Katarina

  Odpowiedz

  • By Krystian

   Odpowiedz

 2. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • Odpowiedz

 3. By GRZEŚ

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 4. Odpowiedz

Dodaj komentarz