RILD – technika nagrody

RILD – Polega na nagradzaniu siebie za każdym razem kiedy uda nam się kontrolować swój sen. Przed przeczytaniem RILD’a radzę zapoznać się z artykułem w którym przedstawiam PILDktóry jest przeciwieństwem rild. Metoda nagrody zalicza się do technika na wywołanie świadomego snu, jednak nie polecam korzystania tylko z niej. Najlepiej jest ją połączyć z PILD i MILD, aczykolwiek poeksperymentuj sam może znajdziesz jakieś lepsze połączenie? Jeśli już znalazłeś jakieś lepsze połączenie to pochwal się nim w komentarzu!

RILDJak stosować RILD?

Kiedy przed pójściem spać znajdując się w łóżku odprężymy się i powiemy sobie , że będziemy śnić świadomie, napiszemy w naszym dzienniku snów o czym chcemy śnić i przypomnimy sobie, że jeśli nam się to uda to następnego dnia czeka nas nagroda. Następnego dnia o poranku upewnij się, że nie znajdujesz się w świcie snu wykonując test rzeczywistości.  I jeśli wiesz, że śniłeś świadomie to nagrodź się za to, jeśli było przeciwnie to już wedle twoich upodobań: albo nic nie robisz, albo łączysz technikę rild z pild.

 

Jakie stosować nagrody?

Wybór jest wręcz ogromny, ale nie rozpieszczaj swojego ciała zbyt mocno. Nagrodą może być na przykład: dłuższy sen, dłuższa kąpiel w cieplutkiej wodzie, czy choćby pobyt w SPA. Bądź kreatywny i spraw by twoje ciało czuło się dobrze po świadomym śnie, bo przecież o to w tej technice chodzi.

Podsumowanie

Podsumowując technikę RILD należy łączyć z innymi technikami, gdyż jest ona zaledwie uzupełnieniem innych technik. RILD polega na nagradzaniu siebie za każdym razem kiedy uda nam się świadomie śnić, nie przesadzaj tylko z nagrodami! Pozdrawiam i życzę dalekich lotów!

Comments

  1. By Kundel

    Odpowiedz

Dodaj komentarz