MILD (Mnemonic Induced Lucid Dream)

Technika MILD:

Trochę o technice…

Dr Stephen LaBerge - Technika MILD

Dr Stephen LaBerge

Technika wywoływania świadomych snów: MILD została stworzona przez Dr. Stephen’a LaBerge (lider badań naukowych w zakresie świadomego śnienia.) Została stworzona przez niego podczas studiów. MILD jest świetną techniką dla początkujących i dla leniuchów, którzy lubią czasem dłużej pospać, jeśli należysz do tych osób to trafiłeś w świetne miejsce!

Na czym właściwie polega MILD?

Technika MILD polega na tym ,aby rano zaraz po przebudzeniu nie poruszyć żadnym mięśniem , zamknąć ponownie oczy, nie wykonywać żadnych ruchów i starać się powrócić z powrotem do snu. Czyli po  prostu po przebudzeniu się, wracamy do snu nie poruszając żadnym z mięśni. Jest to technika, której na pewno już kiedyś użyłeś nie świadomie.

Moje małe zastrzeżenie co do metody

Sposób jest na prawdę bardzo skuteczny, lecz ma jedną wadę. Mianowicie jeśli idziemy do szkoły/pracy rano to jest dość duża szansa, że zaśpimy, pewnie sam też o tym pomyślałeś, moim rozwiązaniem na to było odpowiednie nastawienie budzika. Zakladając, że szkołę/pracę mamy na 8:00, a wstajemy o 7:00 to warto nastawić pierwszy alarm na 6:20, a drugi na 7:00 i wtedy nie zaśpimy, no chyba że nie wasz budzik nie daje rady was obudzić, wtedy polecam korzystać z metody tylko w dni wolne. Powodzenia i dalekich lotów!

Comments

 1. By Daniel

  Odpowiedz

 2. By magdalena

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 3. By baks

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 4. Odpowiedz

 5. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 6. By Piter

  Odpowiedz

Dodaj komentarz