Dziennik snów

Dziennik snów

Dziennik snów

Dziennik snów, prowadzenie dziennika to technika niemalże obowiązkowa dla każdego kto chce zapamiętywać swoje sny, oraz uzyskać świadomość snu. Prowadzenie takiego dziennika jest bardzo przydatne ponieważ zawsze można powrócić do dawnych snów, które czasem mogą przysporzyć nam uśmiech na twarzy, a czasem pozwoli on na powolne rozpoznanie symboliki snu.

Jak odpowiednio zapisać swój sen w takim dzienniku?

Nad tym pytaniem warto jest się dłużej zastanowić, mamy do wyboru dwie opcje:

 • Wpisywanie do dziennika tylko symboli czyli np: jeśli mieliśmy sen o tym, że byliśmy w lesie i przemieniliśmy się w ptaka i polowali na nas ludzie to w takim typie prowadzenia dziennika napiszemy: przemiana w ptaka, polowanie, ludzie, ucieczka itp. , itd…
 • Wpisywanie pełnego opisu całego snu do dziennika, czyli pełen opis snu z zawartymi w nim wszelkimi szczegółami.

Pierwsza opcja jest dobra dla osób, które nie mają czasu na prowadzenie takiego dziennika. Jednak z mojego doświadczenia nie jest to dobre gdyż po paru latach gdy zajrzymy do takiego spisu snów będzie nam ciężko cokolwiek sobie przypomnieć, zrozumieć z niego. Jednak to wybór stylu prowadzenia dziennika należy tylko i wyłącznie od ciebie!

Kiedy dodawać wpisy do dziennika?

Kiedy ci najwygodniej, jednak najlepiej jest od razu po przebudzeniu się ze snu(polecam przy porannym śniadaniu). Wybierz sobie jedna z opcji i zacznij prowadzić dziennik snów już dziś!

 

Chętnie się zapoznamy z opisem twojego snu! Pochwal się nim poniżej!

dzienik

 

Comments

 1. By Ziółko

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 2. By Fusia37

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • By Fusia37

    Odpowiedz

    • By Daniel

     Odpowiedz

 3. By Waldek

  Odpowiedz

 4. By boomila

  Odpowiedz

 5. By Dupelek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz