Świadome sny

Czym są świadome sny?

Zastanawiałeś się kiedyś czym właściwie są świadome sny? Jak działają? Do czego mogą nam służyć? i czy stwarzają jakieś niebezpieczeństwo?

Czym są świadome sny?

Świadomy sen(z j.angielskiego Lucid dream, LD) mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie. Spontaniczne i chwilowe uzyskanie stanu świadomego snu może nastąpić bez żadnych wstępnych warunków. Szacuje sie, ze 20% populacji doswiadczyło przynajmniej raz w życiu snu świadomego.

Czy świadome śnienie jest niebezpieczne?

Nie spotkałem się póki co z głupszym pytaniem. Świadome śnienie nie jest niebezpieczne, w przeciwieństwie do OOBEktóre jest przeciwne wierze kościoła i to już można nazwać niebezpiecznym doświadczeniem. Lecz tak jak mówiłem podczas świadomego snu nic nie może się nam złego zdarzyć. Jedyne czego możesz się obawiać to paraliż senny.

Problemy związane ze świadomym śnieniem:

Problem z utrzymaniem świadomego snu, czyli główny problem początkujących często jak już uda się początkującemu wywołanie świadomego snu to chce on od razu spróbować wszystkiego co w efekcie wyrzuca go ze snu. Zajrzyj: Jak utrzymać się dłużej w śnie?

Fałszywe przebudzenia, nie zbyt przyjemne uczucie. Jeśli oglądałeś incepcje to to jest coś w stylu snu w śnie, działa to tak, że jesteś w śnie i nagle budzisz się, robisz wszystkie rzeczy, które wykonujesz rano (tzn.mycie zębów, jedzenie śniadania, itp.), a następnie gdy już jesteś gotowy do wyjścia, budzisz się i uświadamiasz sobie, że to był właściwie sen, budzisz się i wykonujesz te same czynności poranne ze świadomością iż je już robiłeś w swoim śnie.

Jeśli chciałbyś nauczyć się świadomego śnienia to na naszej stronie znajdziesz podstawowe jak i zaawansowane techniki kontrolowania snów, dowiesz się także jak uzyskać pełne panowanie nad snem, jak wydłużyć swój pobyt w świadomym śnie oraz wiele innych. Zapraszam!