CAT (Cycle Adjustment Technique)

CAT - Kontrolowane Sny

Uzyskaj kontrolę nad światem snu dzięki technice cat

CAT (Cycle Adjustment Technique) – Jest jednym z najprostszych sposobów, aby osiągnąć świadomość w śnie. Jeśli jest odpowiednio używana to powinny wystąpić ponad 4 sny świadome w tygodniu. CAT jest bardzo efektowna, przeprowadzono dotyczący jej eksperyment: wzięło w nim udział 10 studentów, którzy użyli techniki CAT, i 8 z nich osiągnęło świadomość w śnie w pierwszym tygodniu. Metoda została stworzona przez Daniel’a Love, eksperta dotyczącego spraw związanych ze świadomym śnieniem.

Krok po kroku jak  wykonać technikę CAT:

CAT - Kontrolowane Sny

Budzik

 1. Budzik – Ustaw budzik na 90 minut przed normalną pobudką. Musisz robić to przez cały tydzień, w przeciwnym wypadku technika CAT może nie dać ci efektu.

2. Pobudka na zmianę –  Od dnia 8 przeplataj na zmianę ilość godzin snu; normalne godziny snu, 90-minut wcześniej wstań, normalnie, krócej, normalnie, krócej… i tak dalej. Podczas zasypiania oraz każdego poranka wykonuj dużą ilość testów rzeczywistościnawet jeśli jesteś pewien w 100% iż nie znajdujesz się w śnie.

Jak działa technika?

Każdego normalnego dnia twoje ciało oczekuje pobudki, więc twój umysł będzie stymulować i uzyskanie świadomości nastąpi z bardzo dużym prawdopodobieństwem. Dzięki temu będziesz w stanie śnić świadomie mam nadzieję że z 4 razy w tygodniu.

Co robić gdy wstanę wcześniej?

Rób wszystko co lubisz robić byle by nie wracać do łóżka! Powinieneś wykonać parę testów rzeczywistości w ciągu tych 90 minut tak często jak to jest możliwe. Możesz napisać coś do swojego dziennika snów, jeśli takowy posiadasz. Przygotuj się do szkoły/pracy, poucz się czegoś, przygotuj sobie śniadanie na jakie nie mógłbyś sobie pozwolić wstając później.

A co jeśli wstanę wcześniej?

Jeśli obudzisz się jednak wcześniej, po prostu nie wstawaj z łóżka i staraj się powrócić do snu i pamiętać o wykonywaniu testów rzeczywistości.

Mogę czasem spać dłużej?

Tak, ale tylko podczas dnia w którym wykonujesz zwykłą ilość godzin snu.

CAT - Kontrolowane Sny

Podsumowanie

Jak widzisz CAT to bardzo prosta technika, aby nauczyć się świadomie śnić. Nie ma tu jakiś sztuczek, wizualizacji, ani innych sposobów na kontrolowanie snu. Czysto naukowa technika. Najtrudniejszą rzeczą jest tylko to iż trzeba czasem wstać półtorej godziny wcześniej niż normalnie. Powodzenia i życzę dalekich lotów!

Comments

 1. By Piotr

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • By Piotr

    Odpowiedz

 2. By Maciek

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 3. Odpowiedz

 4. By Młody

  Odpowiedz

  • By Krystian

   Odpowiedz

Dodaj komentarz