Afirmacja

Afirmacja

Afirmacja

Afirmacja(zwana również: autosugestia) – polega na wmawianiu sobie czegoś; powtarzaniu afirmacji przez dłuższy okres czasu i po pewnym okresie czasu stanie się ta powtarzana mantra  dla nas i naszego ciała prawdą, jest to bardzo dobra i łatwa do nauczenia się technika ponieważ nie wymaga poświęcenia ani dużej ilości czasu ani trudu.

 

 

 

Jakich afirmacji najlepiej używać?

To zależy, powinny być odpowiednio dobrane, ale myślę, że na początek wystarczą ci te afrimacje, które podałem poniżej. W miarę czasu zaczniesz tworzyć własne afrimacje, które być może będa jeszcze lepiej wpływać na twoje ciało

Przykładowe mantry:

 • „Idę teraz spać i będę śnić ,a kiedy się obudzę będę pamiętał wszystkie moje sny”
 •  „Będę teraz śnić i będę miał świadomy sen”
 • „Zapadam w głęboki sen, z każdą minutą moje ciało się rozluźnia, a gdy rozluźni się ono do maksimum zapadnę w głęboki, świadomy sen”
Powtarzanie Afirmacji

Powtarzanie Afirmacji

Ile razy powtarzać te afirmację?

Najlepiej. aż nie uśniesz, im dłużej tym lepiej zajdzie ci w pamięć. Jednak pamiętaj o tym by nie mówić danej mantry za szybko (będzie ci ciężej zasnąć), ani za wolno(możesz zbyt szybko zasnąć). Tempo musi być przeciętne.

Czy warto autosugestię mieszać z innymi technikami?

Tak, zdecydowanie warto. Autosugestia to świetna technika uzupełniająca inne techniki, np: technikę MILD

Do czego w śnie może jeszcze przydać się autosugestia?

Jeśli już sobie dobrze radzisz z używaniem autosugesti do zapamiętywania snów lub do uzyskiwania świadomości w śnie to najwyższy czas zmienić zastosowanie autosugesti. Możesz zacząć używać jej do wywołania określinych czynności w śnie na przykład jeśli chcesz latać w śnie to przed pójściem spać, w łóżku powtarzaj mantrę: „będę latać w śnie”.

UWAGA! Nie używaj każdego dnia tej samej mantry gdyż po pewnym czasie przestanie ci ona wychodzić, twoje ciało nie będzie jej odbierać tak jak wcześniej. Musisz je cały czas zmieniać.

Jeśli jednak masz problemy, powtarzasz afrimacje przez dłuższy czas i nie możesz zasnąć to zapraszam cie do artykułu: Jak radzić sobie z bezsenością dzięki technikom relaksacyjnym?

 

Macie jakieś ciekawe mantry którymi możecie się pochwalić? Pochwalcie się nimi w komentarzach!

Comments

 1. By Miłosz

  Odpowiedz

 2. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • Odpowiedz

    • By Daniel

     Odpowiedz

 3. By MrCarls

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 4. By Natalia

  Odpowiedz

 5. By uczeńT

  Odpowiedz

Dodaj komentarz