6 błędów popełnianych przez początkujących

6 błędów popełnianych przez początkujących

Kontrolowane Sny

Kiedy zaczynałem ćwiczyć świadome sny jako nastolatek popełniłem wiele błędów. Oczywiście droga pełna błędów była dla mnie nauką świadomego śnienia, jednak gdybym wiedział o tych błędach wcześniej nauczyłbym się śnić świadomie znacznie szybciej. Dlatego właśnie poniżej przedstawiam ci 10 błędów popełnianych przez początkujących w snach, abyś nie musiał popełniać tych samych błędów które ja popełniłem. Które z poniższych błędów popełniłeś/łaś ty? 

6 błędów popełnianych przez początkujących

 

1. Poddawanie się

6 błędów popełnianych przez początkujących

Walcz do końca i nie poddawaj się!

Aby stać się dobrym piłkarzem musisz grać w piłkę dniami, aby stać się dobrym gitarzystą musisz ćwiczyć dniami. Pewni naukowcy obliczyli iż aby stać się mistrzem w jakiejś dziedzinie potrzebujesz 10 tyś godzin pracy, cóż mogę powiedzieć? „Bez pracy niema kołaczy”.

 Akurat w przypadku świadomych snów nie potrzebujesz, aż tyle czasu aby zostać mistrzem, są tacy którzy już pierwszego dnia ćwiczeń osiągają świadomy sen, ale i tacy którzy ćwiczą już miesiąc i tylko zapamiętują swoje sny. Nie przejmujcie się! Tylko przy ciężkiej pracy osiągniesz kontrolowany sen, więc ćwicz dalej, a po pewnym czasie będziesz śnił świadomie co noc!

2. Zbyt mocna walka o uzyskanie snu

Oto klasyczna wymówka początkującego: „Próbowałem wczorajszej nocy wszystkiego! MILD, WILD, WBTB, FILD i jakiś tysiąc testów rzeczywistości! Nawet zjadłem żółty ser przed pójściem spać. Ale wciąż nie mogę kontrolować swoich snów!”. Jaki błąd został tu popełniony?

Osoba ta, chce tego wszystkiego na raz, nie obrała swojego celu i wybrała jednej porządnej techniki tylko wybrała wszystkie nie mając o nich prawie pojęcia i używała ich wszystkich na raz. Nie możesz tak robić, musisz ukierunkować się; wybierasz technikę jaka ci najbardziej odpowiada, łączysz ją ew. z drugą techniką i próbujesz, ćwiczysz to przez tydzień, nie wychodzi? Zrób lekkie zmiany, tzn. zmień drugą techniką, albo pierwszą… itp. Ale broń cie panie nie używaj wszystkich technik na raz! 

3. Zły dzień

6 błędów popełnianych przez początkujących

Zły dzień

Jeśli miałeś dziś zły dzień i idąc do łóżka spać jesteś cały spięty, to uzyskanie świadomego snu będzie dla ciebie naprawdę trudne. Im lepszy dzień miałeś i im w lepszym nastroju idziesz spać, tym lepszej jakości będziesz miał sny. Jednak jak wiadomo każdy ma czasem gorsze dni, nie spodziewaj się w takim dniu kontrolowanego snu.

4. Zbyt mocne ekscytowanie się świadomym snem

6 błędów popełnianych przez początkujących

Większość początkujących bardzo się ekscytuje podczas pierwszego swojego kontrolowanego sny. Jest to normalna rzecz, też tak miałem… przy pierwszym śnie wrzeszczałem: „śnię świadomie” „to jest sen” „aaaaaaa!” i od razu się obudziłem, więc jak mówiłem jest to normalne. Mimo wszystko postaraj się złapać równowagę emocji, wiem że jest to trudne gdyż gdy uzyskasz już kontrolę nad swoim snem to sam zobaczysz jak bardzo jest to ekscytujące, ciężko jest nad tym zapanować, do tego potrzeba czasu.

 

5. Naucz się chodzić nim zaczniesz biegać

Nie myśl, że pierwszej nocy będziesz miał 100% kontrolę nad snem. Czasem dostaje wiadomości w stylu: „Miałem dziś mój pierwszy świadomy sen, jednak nie mogłem nim kontrolować w pełni, chciałem latać, przywołać do mnie jakąś znaną aktorkę, jednak bez skutku… :(” 

Są różne poziomy świadomego snu! Niektórzy już przy pierwszym śnie są wstanie przejąć nad nim kontrolę innym jednak zajmuje to dużo czasu i ćwiczeń, nie oczekuj, że podczas pierwszego snu kontrolowanego będziesz robił zupełnie co chcesz. Jeśli masz problem z lataniem, w śnie to zapraszam cie do artykułu: jak latać w śnie?

6. Uprawianie seksu w śnie

6 błędów popełnianych przez początkujących

Wiele osób chce nauczyć się świadomie śnić, aby zaspokajać się seksualnie podczas snu. Nie jest to dziwne gdyż w śnie przechodzisz na zupełnie inny poziom doznań, a sama rozkosz jest 5 razy efektowniejsza niż w rzeczywistości. Jednak nie pozwól, aby to było twoim głównym i jedynym celem. Gdyż przed jakimkolwiek stosunkiem w śnie trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim musisz nauczyć się stabilizować swoje emocje. Brak pomysłów na wykorzystanie kontrolowanego snu? Zajrzyj: Co można robić w świadomym śnie?

Comments

 1. By Kasia

  Odpowiedz

 2. By Koko

  Odpowiedz

 3. By qwerty

  Odpowiedz

 4. By Murzyn

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 5. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • Odpowiedz

    • By Daniel

     Odpowiedz

 6. Odpowiedz

 7. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 8. By Wojtas

  Odpowiedz

  • By Wojtas

   Odpowiedz

 9. By Mancik

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 10. By Silva

  Odpowiedz

  • Odpowiedz

   • By Silva

    Odpowiedz

Dodaj komentarz