14 niesamowitych faktów o świadomych snach

Słowami wstępu…

O świadomych snach można opowiadać naprawdę dużo niesamowitych rzeczy. Jak sami pewnie wiecie, ciężko jest określić czym jest świadomy sen w jednym zdaniu, to samo tyczy się jego dotyczących ciekawostek, faktów i mitów na których temat można by się nieźle rozpisać. Jak za pewne wiesz cenię sobie twój czas, więc postarałem się nie rozpisywać zbyt mocno. Zatem, poniżej przedstawiam ci aż 14 niesamowitych faktów o świadomych snach

Fakt #1: Nie możesz czytać podczas snu, ani powiedzieć godziny

Jest to po prostu niemożliwe, jeśli nie wierzysz to sam spróbuj. Przeczytaj kiedyś jakiś tekst w śnie, albo spróbuj sprawdzić godzinę, wskazówki zaczną działać zupełnie inaczej niż powinny, a litery w tekście będą cały czas uciekać, swoją drogą śmieszne uczucie kiedy próbujesz je wszystkie złączyć w całość.

książka

Fakt #2: Świadome sny są odpowiedzialne za wiele wynalazków

Świadome sny są odpowiedzialne za wiele wynalazków, których używamy do tej pory, wielu naukowców twierdziło, że potrafią kontrolować swój sen i to ich mocno rozwija. Na przykład:

 • Pomysł Google – Larry Page
 • Maszyna do szycia – Elias Howen
 • Większość projektów Nikola Tesli, pochodziła z jego snów, twierdził on, że w snach poznał wyższą cywilizację i to ona daje mu pomysły na projekty. Ba! Twierdził on, że to oni są ich autorami, a on jedynie realizuje ich projekty. Niestety nie chciał podzielić się z resztą świata swoją łącznością z „niebieskimi postaciami” ponieważ twierdził, iż mogłoby to być niebezpieczne dla ludzkości. cytat:

  Tesla już od wczesnego dzieciństwa podróżował w czasie i przestrzeni. Za sprawą niezwykłej przypadłości śnił na jawie – odwiedzając fantastyczne miasta oraz kraje. W wydanym przez czasopismo „Electrical Experimenter” autobiograficznym cyklu wspomnień „My Inventions” (1919 r.) pisał: „Żyłem tam, spotykałem ludzi, nawiązywałem przyjaźnie oraz znajomości i, co wydać się może niewiarygodne, były mi one równie drogie jak te z normalnego życia”. Z podróży przywoził niezliczone projekty, które opracowywał w najdrobniejszych wręcz detalach we własnej wyobraźni i których zwykle nie przenosił na papier, ponieważ nie było już takiej potrzeby, poza tym nie znosił rysować[…]

… i wiele, wiele więcej!

Nikola Tesla

Nikola Tesla

 

Fakt #4: Jasnowidzenie w snach

Wiele osób uważa, że dzięki sną są wstanie przewidzieć przyszłość, a jedyna rzecz jaka jest im do tego potrzebna to łóżko. Ludzie ci twierdzą również, iż jeden z 4 naszych snów w ciągu nocy jest snem przewidującym przyszłość, wystarczy tylko trafić na odpowiednią fazę snu… ciekawe, nieprawdaż? Wiele światowych katastrof śniło się ludziom przed ich zdarzeniem, niektóre z nich udało się zatrzymać, inne niestety nie.

Fakt #5: Paraliż senny

To jest prawdziwe piekło 😀 Paraliż senny to naturalnie zjawisko występujące każdej nocy u każdego z nas. Paraliż senny jest nakładany na nasze ciało, abyśmy nie wykonywali ruchów podczas snu tzn: nie biegali, skakali itp. Więcej o paraliżu sennym tutaj

Fakt #6: Seks podczas snu

Naukowa nazwa: „Nocne erekcje członka” jest udokumentowanym zjawiskiem przez wielu naukowców. Przyjęło się, że człowiek w ciągu nocy osiąga, aż do 20 erekcji!

Fakt #7: Ćpanie przed snem

Są ludzie, którzy tak bardzo kochają kontrolować swoje sny, że nie chcą się z nich już wybudzać, mało tego: chcą oni śnić świadomie nawet w ciągu dnia. Wielu z nich nie korzysta z neutralnych technik na wywołanie snu, ale sięga po narkotyki dzięki, którym mają większą szansę na świadomy sen, a sen w sam sobie jest bardziej efektowny, niesamowity i dłużej trwa.

Świadome sny narkotyki

Fakt #8: Łapacz snów

Łapacz snów to bardzo popularny symbol w Ameryce. Jest to luźna sieć, albo nawet sieci tkane wokół obręczy i ozdobiona przerażającymi przedmiotami, które mają na celu chronić przed koszmarami sennymi. Na samym środku zbioru nici znajduje się biały przedmiot, który ma na celu pomóc w wyłapaniu snów

Łapacz snów Kontrolowane Sny

Fakt #9: Wzmocniona aktywność naszego mózgu

Myślałeś, że podczas snu nasz mózg nic nie robi? Nie, podczas snu w naszym umyśle dzieje się bardzo dużo, na przykład: to czego się uczyliśmy , to co przeżyliśmy w ciągu dnia zostaje układane w naszej pamięci podczas snu. Dlatego właśnie(dobra rada) podczas nauki i snu warto mieć pokój wypełniony charakterystycznym zapachem, aby po ukończonej nauce kiedy pójdziemy spać nasz mózg poczuł ten charakterystyczny zapach i ułożył w odpowiednim miejscu wiedzę jaką nabyliśmy przed snem.

Fakt #10: Kreatywność

Jak już wcześniej wspomniałem sny odegrały dość dużą rolę w rozwoju techniki na naszym świecie. Kontrolowanie snów rozwija również naszą kreatywność. Podczas gdy ludzie, którzy idą spać i nie osiągają świadomego snu, prawie wgl nie śnią, nie przeżywają tych samych marzeń sennych co ludzie śniący świadomie. Ludzie, którzy potrafią kontrolować swoje sny są znacznie bardziej kreatywni od tych drugich.

Kreatywność w snach

Bądź kreatywny!

 

Fakt #11: Zwierzęta również śnią

Nasze zwierzęta również śnią. Przyjrzyj się kiedyś psu czy kotu śniącemu, kiedy śni o bieganiu to możesz wówczas zauważyć ruch kiedy próbuje biec śniąc, wygląda to naprawdę komiecznie

14 niesamowitych faktów o świadomych snach

Ktoś tu chyba ma zły sen? 😀

 

Fakt #12: Każdej nocy śnisz

Wielu ludzi narzeka, że nie śni w nocy, ale to nie jest prawda. Wszyscy śnimy, bez wyjątków. Po prostu wiele osób nie pamięta swoich snów.

Fakt #13: W naszych snach widzimy twarze które już znamy

W świecie snu twarze, które napotykasz na swojej drodze to twarze które już kiedyś widziałeś, w telewizji, na ulicy, w sklepie itp. Więc pamiętaj, że straszliwa pani na którą się dziś patrzyłeś w autobusie, może być twoim przyszłym koszmarem sennym.

Fakt #14: Zależność snów od płci

Przeciętnie w snach u mężczyzn, 70% osób w śnie to inni mężczyźni, natomiast u kobiet ilość innych mężczyzn i kobiet spotykanych w snach wynosi 50%. W snach mężczyzn często dużą rolę odgrywa agresja. U kobiet i u mężczyzn tak samo często w snach występują tematy seksualne.

Świadome sny

Świat snu jest przepiękny…

 

Comments

 1. By Ola

  Odpowiedz

 2. By Lolek

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • By Lolek

    Odpowiedz

    • By Daniel

     Odpowiedz

     • By Lolek

     • By Daniel

 3. By Miłosz

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 4. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • Odpowiedz

    • By Daniel

     Odpowiedz

 5. Odpowiedz

 6. By damnmaggy

  Odpowiedz

 7. By Ivona

  Odpowiedz

 8. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • By Stolinio

    Odpowiedz

    • By Daniel

     Odpowiedz

 9. By Ciekawski

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 10. By Weronila

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • By Weronila

    Odpowiedz

 11. By Liz

  Odpowiedz

 12. By Kuba

  Odpowiedz

Dodaj komentarz