10 sposobów na lepszy sen

Słowami wstępu

Zdarza ci się obudzić rano wciąż śpiącym? Na pewno czasem tak masz, chciałbyś się tego pozbyć i czuć się przez cały dzień rześki i wyspany? Poniżej przedstawiałem zbiór 10 sposobów na lepszy sen. Dobry sen jest bardzo ważny dla naszego ciała jak i umysłu, po za tym dobry sen zwiększa nasze szanse na osiągnięcie świadomości w śnie.

 

#1 Czas snu

10 sposobów na lepszy sen
Każdy z nas potrzebuje innej ilości snu, aby dobrze funkcjonować. Szerzej na ten temat rozwinąłem się tutajzakłada się, że aby dobrze się wyspać należy spać w granicy od 7.5 do 8.5 godziny. Znajdź odpowiednią dla siebie dawkę snu i z niej korzystaj.

 

#2 O której chodzić spać?

10 sposobów na lepszy sen

Godzina o której chodzisz spać również ma na to wpływ. Najlepiej jest chodzić codziennie o ustalonej, równej godzinie, zawsze tej samej, nie zależnie od dnia. Twoje ciało wówczas dostosuje się do twojego planu dnia i będziesz się lepiej wysypiać, a w dzień będziesz mieć znacznie więcej energii.

 

#3 Pozbądź się kofeiny

10 sposobów na lepszy sen

Główną przyczyną problemów ze snem jest spowodowana spożywaniem kofeiny przed snem. Kofeina znajduje się w wielu produktach, znajdziemy ją w kawie, herbacie, czekoladzie i napojach energetycznych. Zaraz czy to oznacza, że nie możemy przed snem wypić filiżanki herbaty i zjeść przy tym troszkę czekolady? A no nie do końca, ponieważ nie w każdej herbacie jak i czekoladzie znajduje się kofeina, więc zwracajmy uwagę na to co pijemy/jemy przed snem.

 

#4 Pozbądź się jasnego światła przed łóżkiem

10 sposobów na lepszy sen

To nie naturalne dla nas, bycie zanurzonym w jasnym świetle przed pójściem spać w nocy. Nasz umysł odbiera bodźcie ze świata rzeczywistego podczas zasypiania i myśli wówczas, gdy jest zapalone światło nad nami iż wciąż jest dzień, przez co jest nam znacznie trudniej usnąć.

 

#5 Unikaj ciężkich straw przed snem

10 sposobów na lepszy sen

Ciężkie posiłki przed snem nasz organizm musi strawić w naszym układzie trawiennym, podczas gdy nasz organizm będzie pracować tobie będzie się trudniej skupić i zrelaksować przed snem. Pamiętajmy, aby przynajmniej 2 godziny przed snem nic nie jeść, ewentualnie jakąś sałatkę w przypadku, gdy jesteśmy mega głodni.

 

#6 Zadbaj o swoją sypialnię

10 sposobów na lepszy sen

Aby lepiej się wyspać należy utrzymać odpowiednią, pokojową temperaturę przed snem by nie było nam ani za zimno, ani za ciepło. Nie należy również zapominać o porządku w swoim pokoju i świeżym zapachu. Czasem warto przed snem wywietrzyć pokój.

 

#7 Nie leż bezczynnie więcej niż 30 minut

10 sposobów na lepszy sen

Jeśli od ponad 30 minut leżysz w łóżku i nie możesz zasnąć to nie torturuj się, taki sen i tak nie będzie najlepszym, to nie jest warte tego wysiłku. Po prostu wstań i zacznij robić coś co uśpi twój umysł może to być na przykład: rozwiązywanie działań matematycznych. Po pewnym czasie poczujesz się śpiący i wtedy dopiero połóż się spać

 

#8 Nie stresuj się jeśli nie możesz zasnąć

10 sposobów na lepszy sen

Nie leż w łóżku zamartwiając się tym, że nie możesz usnąć, ani tym, że twój mózg jest przepełniony wspomnieniami i marzeniami. Staraj się tego pozbyć, ale na spokojnie.

 

#9 Zrelaksuj się przed snem

10 sposobów na lepszy sen

 

Zrelaksuj się przed snem, poluzuj mięśnie, odpręż się i nie myśl o niczym, wiele osób przed snem praktykuje również medytację, aby pogłębić swoje odprężenie inni natomiast słuchają odprężającej muzyki, wybór sposoby na relaks należy do ciebie.

 

#10 Wypij herbatę przed snem

10 sposobów na lepszy sen

 

Wypij filiżankę, rozgrzewającej, bez kofeinowej herbatki. Taka filiżanka powinna odprężyć twoje mięśnie i zapewnić ci lepszy sen, z osobistego doświadczenia polecam herbatę zieloną. Możesz również zażyć tabletki nasenne, jeśli oczywiście takowe zlecił ci twój lekarz.

 

Podsumowując

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie komentarze zarówno na stronie jak i na facebooku, łapeczki w górę i oczywiście za udostępnienia! Naprawdę dużo to dla mnie znaczy i mocno motywuje do działania, więc jeśli spodobał ci się ten post to udostępnij go, a wspomożesz wówczas rozwój strony. Pozdrawiam i życzę dalekich lotów!

Świadomy sen

Comments

 1. By Ziółko

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 2. Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 3. By Muffinek

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 4. By Daniel

  Odpowiedz

Dodaj komentarz