#1 Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi Kontrolowane Sny

Witajcie w nowej serii!

Często zadajecie mi pytania które się powtarzają i to bardzo często, zmęczyłem się już odpowiadaniem na te samy pytania, dlatego postanowiłem założyć serię pod tytułem „Pytania i odpowiedzi”, w której w każdą niedzielę wieczorem będę umieszczał parę często zadawanych pytań i będę starał się na nie odpowiedzieć w najlepszy sposób jaki potrafię.

Jeśli pragniesz zadać mi pytanie/pytania to śmiało zachęcam ciebie do pisania wiadomości i komentarzy na moim fanpage, ale jeżeli nie masz konta na fb to możesz zawsze napisać komentarz pod tym wpisem.

#1 Czym jest świadomy sen?

– Jeśli wciąż tego nie wiesz, a czytasz ten wpis to zajrzyj proszę tutaj

#2 Czy świadomy sen jest niebezpieczny?

– Nie, zawsze się zastanawiam kto może tworzyć takie plotki? Często ludzie mylą świadomy sen z OOBE, a to są dwie zupełnie inne zjawiska. Wyjście z ciała (czyli OOBE), jest niebezpieczne, jest zakazane przez kościół i jest zaliczane do ezoteryki. Natomiast LD to naturalne zjawisko, które występuje u każdego z nas, kościół nie wypowiada się publicznie na jego temat, tzn. nie ma zdania. Jeśli chodzi o świadome sny, to jest niemożliwe by były zakazane, bo to naturalna ludzka czynność, to tak jakby ktoś zabronił ci spać, jeść czy pić. Zatem podczas świadomego snu nie może ci się nic przytrafić złego.

#3 Jak długo muszę czekać na uzyskanie mojego pierwszego świadomego snu?

– Różnie. Zrobiono kiedyś doświadczenie, w którym badane osoby dostały zbiór porad, technik i były obserwowane przez cały dzień, aby śniły świadomie. Według tego badania przeciętny człowiek jest w stanie nauczyć się świadomego śnienia w ciągu 3-21 dni. Moim zdaniem skala jeszcze bardziej się waha, ponieważ są ludzie którzy już pierwszej nocy po przeczytaniu paru poradników są wstanie śnić świadomie, ale są i tacy którzy osiągają swój pierwszy świadomy sen po 1-2 miesiącach, tak niestety jest. Kontrolowanie snów wymaga czasu, ale uwierzcie mi… warto troszkę go poświęcić, ponieważ efekty są niesamowite!

#4 Jak upewnić się, że znajduję się w świadomym śnie?

– Aby się upewnić, iż znajdujesz się w śnie musisz wykonać test rzeczywistości

#5 Jest możliwość pozbycia się koszmarów sennych?

– Oczywiście, że tak. Rozpisałem wszelkie informacje o tym w tym artykule: tutaj

#6 Jak mogę zostać dłużej w świadomym śnie?

– Jest wiele sposobów, naprawdę bardzo dużo, dlatego właśnie wybrałem 7 najlepszych sposobów i rozpisałem się o nich tutaj

#7 Czy mogę zostać w śnie na zawsze?

– Nie, nie słyszałem nigdy o czymś takim by ktoś nie mógł wyjść ze snu. Uważam, że jest to niemożliwe. Są już miliony ludzi, którzy trenują świadome śnienie i póki co żadnemu z nich nic się nie stało, nie sądzę, aby pozostanie w śnie było możliwe.

#8 Czy mogę umrzeć w śnie?

– Umrzeć? Tak, jednak nie będzie to miała żadnych skutków na ciebie, tzn. ja wiele razy zabijałem się w śnie. Raz skoczyłem z potężnego mostu na stertę wielkich kamieni, po uderzeniu widziałem całe moje ciało rozrzucone na kamieniach, a po chwili się wybudziłem. Czasem jest tak, że w coś uderzysz i od razu się budzisz, a czasem masz możliwość popatrzenia na swoje rozwalone ciało lub odrodzenie.

#9 Czy w snach mogę czuć ból?

– Tak, ale jedynie taki jaki przeżyłeś. To znaczy, jeśli kiedykolwiek złamałeś rękę i w śnie ją złamiesz to będziesz czuł ten ból, ponieważ twój mózg zna ten ból. Natomiast, jeśli nigdy nie miałeś złamanej ręki i nagle złamiesz ją we śnie to nie będziesz nic czuł ponieważ twój mózg nie zna tego bólu.

#10 Czym jest fałszywe przebudzenie?

– W skrócie fałszywe przebudzenie to zjawisko, w którym budzisz się ze snu, wykonujesz zwykłe poranne czynności tzn. myjesz zęby, ciało, pijesz kawę, jesz śniadanie itp. ale po wyjściu z domu… budzisz się i uświadamiasz sobie, że to był sen. Najgorsze jest to, że później robisz dokładnie te same czynności, a to bardzo specyficzne uczucie. Znam osoby które miewały aż do 2 czy nawet 3 fałszywych przebudzeń. Więcej na temat zjawisk związanych ze świadomym snem znajdziesz tutaj

Kontrolowane Sny

Kończąc wpis…

Piszcze proszę w komentarzach i wiadomościach na naszym profilu czy podoba wam się seria pytania i odpowiedzi, żebym po prostu wiedział czy mam ją wciąż prowadzić? Czy wam się podoba? Co byście zmienili? Dobra to by było na tyle. Dalekich lotów w snach kochani!

Comments

 1. By Fallen Leaf

  Odpowiedz

 2. By Miłosz

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 3. Odpowiedz

 4. By monika

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • By monika

    Odpowiedz

 5. By Sebastian

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

   • By Sebastian

    Odpowiedz

   • By Sebastian

    Odpowiedz

 6. By Anka

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

  • By Fallen Leaf

   Odpowiedz

 7. By Miju

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 8. By Ola

  Odpowiedz

  • By Fallen Leaf

   Odpowiedz

 9. By Paweł

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

  • By Fallen Leaf

   Odpowiedz

 10. By Patrycja

  Odpowiedz

  • By Daniel

   Odpowiedz

 11. By josiu

  Odpowiedz

 12. By Shamy

  Odpowiedz

  • By Fallen Leaf

   Odpowiedz

 13. By little scout

  Odpowiedz

  • By Fallen Leaf

   Odpowiedz

 14. By Paula

  Odpowiedz

 15. By PytonPytajnik

  Odpowiedz

 16. By Piotr

  Odpowiedz

Dodaj komentarz